Plan wycieczki

Kto czytał przewodniki po Włoszech wie, że Neapol lepiej omijać. Najczęstsze powody, by tam nie jechać, to śmieci zalegające ponoć ulice i hałdy odpadów sięgające pierwszego piętra, to skutery, na których mkną złowrodzy chłopcy wyrywający turystkom torebki, to narkomani obu płci i wszelkiej maści snujący
się wszędzie i za wszystkimi, by naciągnąć ich na kilka centów brakujących do działki.

Kto czytał Gomorrę Roberta Saviano wie, że Neapol należy omijać jako siedlisko camorry, doskonale zorganizowanej, wrednej, osnuwającej dosłownie wszystko i wszystkich pajęczyną swych powiązań.

Kto czytał moją książkę Smutku nie cenią w Neapolu wie, że to najpiękniejsze, najbardziej przyjazne miejsce pod europejskim niebem.

(Fragment Wstępu do nowej książki Doroty Ceran pt. Upiory Neapolu)

Dorota Ceran i Thomas Cook Centrum Podróży zapraszają na wycieczkę:

„Smutku nie cenią w Neapolu”

To będzie wycieczka inna niż wszystkie.

Jeśli nie jeździsz na takie imprezy, bo boisz się, że w sześć dni będziesz musiał zwiedzić dwanaście kościołów, dziewięć muzeów, osiem zamków, cztery ruiny, dwa teatry i stadion a główną uwagę będziesz musiał koncentrować na pędzącym co tchu przewodniku, ta propozycja jest dla Ciebie.

Jeśli chcesz zobaczyć jedno z najpiękniejszych, kontrowersyjnych, magicznych miejsc w Europie, poznać je w towarzystwie ludzi, którzy je znają, kochają i marzą
o tym, by Ci je pokazać, ta propozycja jest dla Ciebie.

Jeśli chcesz w spokoju, we własnym rytmie, zgodnie z własnymi upodobaniami, chłonąć piękno neapolitańskiego Centro Storico, a jednocześnie móc w każdej chwili zwrócić się z pytaniem do swojego osobistego pilota, ta propozycja jest dla Ciebie.

Jeśli chcesz skosztować najlepszej w świecie pizzy w miejscu, które jest jej miejscem urodzenia, ta propozycja jest dla Ciebie.

Jeśli chcesz być świadkiem cudu w neapolitańskiej katedrze, ta propozycja jest dla Ciebie.

29.04.2016 r.
(piątek)
Przygoda zaczyna się
w autokarze
30.04.2016 r.
(sobota)
Buon Giorno, Napoli!!!
01.05.2016 r.
(niedziela)
Capri lub Wezuwiusz
Wyjeżdżamy z Łodzi o godzinie 10.00. (ul. Kilińskiego 122/128 – parking przed siedzibą biura podróży Thomas Cook w sąsiedztwie Delikatesów ALMA).
Mamy do dyspozycji luksusowy autokar, który będzie naszym domem przez ok. 29 godzin. Co trzy godziny będzie przerwa i chwila wytchnienia (15 minut i 30 minut – na zmianę).
W autokarze wyposażonym w barek, toaletę i dającym możliwość korzystania z Internetu od razu rozpocznie się neapolitańska przygoda. Po pierwsze – za sprawą degustacji neapolitańskich przysmaków, po drugie – za sprawą muzyki neapolitańskich artystów, która będzie dyskretnie rozbrzmiewać już w chwili Waszego wejścia na pokład oraz za sprawą filmów, których akcja rozgrywa się w Neapolu. Dzięki tym obrazom przybliżymy Wam miejsca i ludzi, z którymi spotkamy się po przyjeździe na miejsce.
W godzinach popołudniowych (15.00 – 16.00) wjedziemy do Neapolu.
W pobliżu Piazza Garibaldi czeka na nas hotel Nuovo Rebecchino. Dlaczego wybraliśmy dla Was to miejsce? Bo jest klimatyczne, pełne neapolitańskich smaczków. Pokoje jak
z filmu Giuseppe Tornatore, za oknami tętniący życiem Neapol.
Po zakwaterowaniu, odświeżeniu się, przebraniu (pamiętajcie – UPAŁ!!!!), jedziemy na słynną promenadę – via Partenope, tu polecamy spacery po parku Villa Comunale, nad wybrzeżem, na Piazza Vittoria. Jak już nacieszymy się Zatoką Neapolitańską, zapraszamy na kolację do słynnej pizzerii w Centro Storico – Le sorelle bandiera. Tu skosztujecie pizzy,
o jakiej neapolitańscy bardowie do dziś śpiewają pieśni.
Ten dzień na zawsze pozostanie w Waszej pamięci. Po śniadaniu w hotelu proponujemy fakultatywnie – wycieczkę barką na Capri lub wdrapanie się na Wezuwiusza. Dla każdego wedle uznania i możliwości.
Capri to słodkie lenistwo, możliwość obejrzenia willi cesarza Tyberiusza, wypicia kawy na słynnej piacetce. Kto wie, moje Panie, może przy sąsiednim stoliku będzie sączył kawusię Brad Pitt? Panowie, Penelopa Cruz może być? Nie obiecujemy, ale marzenia są po to, by je snuć. Tam też czeka na Was cudna plaża z widokiem na nasz ukochany Neapol.
Wezuwiusz to z kolei przygoda dla wytrwałych. Wprawdzie nasi dzielni kierowcy nas podwiozą, ale tylko do pewnego momentu. Dalej pozostają nam nasze nogi i pozytywne myślenie. Około 20 minut marszu w pełnym słońcu bez możliwości schowania się, a pod nogami gorący piasek i kamyczki lawy (nie zakładajcie sandałów!!!). Ale przysięgam, warto!!! Widok, który Wam podaruje wulkan, wart jest tych wysiłków. Zresztą, przy samym kraterze czeka zimne picie.
Wybór należy do Was.
02.05.2016 r. (poniedziałek)Pompei 03.04.2016 r.
(wtorek)
04.04.2016 r.
(środa)
Po śniadaniu jedziemy do Pompejów, gdzie kilka godzin będziemy wędrować wśród ruin zamordowanego przez wulkan miasta.
Po powrocie do Neapolu zwiedzania ciąg dalszy… ale pozostajemy w klimacie, gdyż kierujemy się do Muzeum Archeologicznego, by zobaczyć, m.in. to, co zostało z wyposażenia pompejańskich domów.
Po muzeum udamy się do miasta, by coś zjeść, kupić, zrelaksować się po gorącym dniu.
Wieczorem, w hotelu spotkanie z Jolantą Domagała, bohaterką książki Smutku nie cenią
w Neapolu.
Zakupy, plaża, święty spokój i… święty Giuseppe MoscatiPo śniadaniu autokar zawozi Was tam, gdzie chcecie odpoczywać. Po uzgodnieniu godziny, wrócimy po wszystkich, by zabrać Was z tych miejsc, gdzie będziecie na nas czekać.
Jedziemy na Piazza Gesu, by zwiedzić kościół Gesu Nuovo (i odwiedzić dr. Moscati) a także kościół Santa Chiara.
Pałace, zamki, kamienicePo śniadaniu w hotelu jedziemy na Pizza Plebiscito, gdzie zwiedzimy: kościół San Francesco di Paola, pałac królewski (Palazzo Reale), zamek Maschio Angioino. Napijemy się kawy
w Galerii Umberto…
Przed powrotem do hotelu przejdziemy ulicą via Chiaia, gdzie możecie zrobić zakupy (raj dla Pań!!! Tanie, śliczne ciuchy!!!!), napić się granity…
05.04.2015 r.
(czwartek)
Arrivedreci, Napoli!!!!!Żegnamy Neapol… po śniadaniu w hotelu jedziemy wokół miasta, by z miejsc widokowych raz jeszcze rzucić okiem na miasto i … żegnamy się z nadzieją, że tu jeszcze wrócimy.

CO JESZCZE…?

Podczas naszej neapolitańskiej przygody towarzyszyć nam będzie Dorota Ceran – autorka książki Smutku nie cenią w Neapolu. Książkę każdy z Was dostanie w prezencie
z osobistą dedykacją.
Opiekować się Wami będą – Dorota Ceran, przedstawiciel Centrum Podróży Thomas Cook i Barbara Surowiec, przewodnik neapolitański od 40 lat mieszkający w tym mieście.
Oraz, oczywiście, nasi wspaniali Kierowcy, którzy będą dbać o nasze bezpieczeństwo, wygodę i pełną mobilność.
Cena zawiera:
Przejazd komfortowym autokarem
Zakwaterowanie w hotelu Nuovo Rebecchino ze śniadaniami
Wspólna kolacja w dniu przyjazdu
Ubezpieczenie KL, NNW
Zwiedzanie z przewodnikiem

Cena: 1849 PLN za osobę 

 Cena nie zwiera: Kosztów wstępu (orientacyjny koszt 55 euro)
Obiadokolacji i wydatków własnych
Zaliczka 30% w dniu podpisania umowy
Dopłata do całości – 30 dni przed wyjazdem

 

 

ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO ZMIANY TERMIN

 Thomas Cook Centrum Podróży s.c. C.H. ALMA, Kilińskiego 122/128. 90-013 Łódź Tel: 42-6499371,72 kom.: 787 787 810 e-mail: biuro@tcook.pl

Raiffeisenpolbank: 08 1750 0012 0000 0000 2004 7046

Dostępne terminy

Niestety na te chwilę nie mamy dostępnych terminów ;(

Jeżeli chcesz możesz wysłać do Nas zapytanie o podobną ofertę.

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości