Plan wycieczki

W programie: Edirne – dawna stolica Imperium Osmańskiego/ Granica dwóch kontynentów- Cieśnina Dardanele/ Canakkle i Koń Trojański //Pergamon i ruiny świątyni Trajana Zielony Meczet w Bursie /Nicea Turecka – Iznik /Stambuł – fascynująca metropolia /Sozopol – miasto z artystyczną duszą

 

Program:

1. DZIEŃ: BURGAS. Przylot do Burgas, transfer do hotelu w okolicach Burgas, spotkanie z pilotem, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ: BURGAS EDIRNECIEŚNINA DARDANELE CANAKKALE (ok. 340 km). Po śniadaniu przejazd w kierunku Edirne drugiej po Bursie stolicy Imperium Osmańskiego i byłej bazy wypadowej dla tureckich wypraw wojennych w kierunku Europy. Zobaczymy meczet Selimiye Camii – najwspanialsze dzieło osmańskiego architekta Sinana; meczet Üć Serefeli Camii, ruiny starego pałacu sułtańskiego z XV w. Następnie przeprawimy się promem przez tzw. granice kontynentów – cieśninę Dardanele. Zakwaterowanie w Canakkale lub okolicach, kolacja i nocleg.

3. DZIEŃ: CANAKKALETROJA PERGAMON (ok. 480 km). Po śniadaniu wyjazd w kierunku Troi, miasta odkrytego w XIX w. Zobaczymy tereny wykopalisk, gdzie archeolodzy odkryli już dziewięć poziomów-miast, do dziś toczą się spory o to, które z nich jest „homerycką” Troją. Następnie udamy się do wioski Behramkale, słynącej z ruin starożytnego miasta Assos, skąd będzie możliwość podziwiania wspaniałych widoków na morze Egejskie i wyspę grecką Lesbos. Zobaczymy świątynie Ateny. Przejazd do hotelu w okolicach Ayvalik lub Pergamonu, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ: PERGAMON BURSA (ok. 320 km). Po śniadaniu zwiedzanie Pergamonu: miejsce gdzie stał słynny ołtarz Zeusa Olimpijskiego, teatr na 10 tys. widzów, ruiny świątyni Trajana i drugiej co do wielkości starożytnej biblioteki. Następnie dawne sanktuarium Asklepiosa, spacer do starym Hamanie gdzie odwiedzimy jeden z meczetów. Dalej przejazd w kierunku Bursy, zwiedzanie miasta: meczet Yesil Camii (Zielony Meczet) – największa i najwspanialsza budowla dawnej Bursy. Koza Han – słynący z handlu jedwabiem oraz XIV- wieczny meczet Ulu Camii. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg. Fakultatywnie możliwość skorzystania z tradycyjnej łaźni tureckiej (za dodatkową opłatą ok. 35 EUR).

5. DZIEŃ: BURSA IZNIK Stambuł (ok. 250 km). Po śniadaniu przejazd w kierunku Iznika, po drodze wjazd na szczyt góry Uludag (2543 m n.p.m.) Iznik nazywany dawniej Niceą Turecką, miejsce gdzie chronili się cesarze bizantyjscy w okresie wypraw krzyżowych, obecnie znane z produkcji ceramiki. Zobaczymy okazałe mury z czasów bizantyjskich z imponującą Bramą Stambulską oraz dawny kościół Hagia Sophia. Następnie przejazd do Yalovy i przeprawa promowa. Zakwaterowanie w hotelu w Stambule, kolacja i nocleg. Fakultatywnie wieczór turecki (za dodatkową opłatą ok. 45 EUR) lub możliwość zrobienie zakupów wyrobów skórzanych.

6. DZIEŃ: Stambuł. Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Turcji, jednej z najbardziej fascynujących metropolii świata. Hagia Sophia – Świątynia Mądrości Bożej – uznawany za jeden z cudów świata, bizantyjski kościół oraz kompleks pałacowy Topkapi, skarbiec wypełniony osmańskimi klejnotami i pomieszczenia haremu (wstęp dodatkowo płatny). Błękitny Meczet – najpiękniejszy meczet miasta z 6 minaretami, rzymski Hipodrom- do dziś pozostały: kolumna Konstantyna, kolumna wężowa i egipski obelisk. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg. Fakultatywnie rejs statkiem po cieśninie Bosfor (ok. 28 EUR) lub możliwość zobaczenia Stambułu nocą (ok. 12 EUR).

7. DZIEŃ: Stambuł SOZOPOL BURGAS (ok. 420 km). Po wczesnym śniadaniu przejazd w kierunku granicy turecko –bułgarskiej. W Bułgarii zwiedzimy uroczą miejscowość Sozopol słynną z oryginalnej drewnianej zabudowy odrodzenia bułgarskiego. Liczne zabytki i unikalna, artystyczna atmosfera tego miejsca sprawia, iż jest to jedno z obowiązkowych miejsc do odwiedzenia na wybrzeżu Morza Czarnego. Przejazd do hotelu w okolicach Burgas, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ: BURGAS. Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu do godz. 12.00, transfer na lotnisko i lot do Polski, lub kontynuacja pobytu w Słonecznym Brzegu. Zastrzegamy sobie zmiany czasowe i programowe poszczególnych punktów wycieczki

 

Ciekawe: Kawę do Stambułu sprowadzono z Jemenu w XVI wieku i tu wynaleziono nową metodę przygotowywania kawy mielonej – obecnie popularnie zwaną kawą po turecku. Turcy wprowadzili ten nowy napój do Europy w XVII wieku.

Minimalna liczba uczestników: 10 osób.

Przedłużenie pobytu: kontynuacja pobytu możliwa w hotelach w Słonecznym Brzegu:  Hotel Belitsa 3*, Hotel Les Magnolias 4*, Elenite Royal Bay 3,5*, Hotel i apartamenty Caesar Palace Beach 4*

W cenie wycieczki: przelot w dwie strony do/z Burgas (Bułgaria), przejazd klimatyzowanym autokarem lub minibusem, zakwaterowanie (7 noclegów – 2 w Bułgarii, 5 w Turcji) w hotelach 3*, pokoje dwuosobowe i jednoosobowe (1-2A) z łazienką, prysznicem, WC, śniadania i obiadokolacje, obsługa polskojęzycznego pilota, podstawowe ubezpieczenie.

Cena nie zawiera: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnika lokalnego, napiwków (ok. 123 EUR), wizy tureckiej (ok. 15 EUR) – płatne obligatoryjnie na miejscu, wycieczek fakultatywnych, napojów do kolacji.

Możliwe wyloty z: Warszawy, Katowic, Krakowa, Wrocławia, Gdańska

Przy rezerwacji do 31.12.2014 – możecie Państwo zaoszczędzić nawet do 30%.  Infolinia 503 585 729

N/2015

Dostępne terminy

Niestety na te chwilę nie mamy dostępnych terminów ;(

Jeżeli chcesz możesz wysłać do Nas zapytanie o podobną ofertę.

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości